Proč jste po několika letech úspěšného fungování agentury, která pro klienty zajišťovala eventy na klíč a služby modelek nebo hostesek, změnila její směřování?

Bylo to dáno situací spojenou se záplavami v roce 2002. Do té doby byl ve zmíněné oblasti D’Eclair velmi úspěšnou firmou a měl za sebou mnoho zajímavých projektů – od módních přehlídek až po produkčně náročné akce pro významné klienty. Například akce pro Wüstenrot, Miele, Pfizer, Husqvarna, Microsoft, Intel, Schwarzkopf & Henkel Cosmetic, Tesco, Nike, Agip a další.

Zájem o tyto služby se ale po roce 2002 začal postupně snižovat vinou recese po velkých povodních v ČR. Tehdy jsme celých šest měsíců nedostali žádnou zakázku. Pro mě i pro firmu to bylo velmi těžké období a současně příležitost zúročit své znalosti z této činnosti, a i z individuální a firemní image. Ale i o tento obor začal zájem postupně opadat. Za náš největší počin v této oblasti považuji spoluúčast a realizaci našeho nápadu v rámci kampaně „Jsme posedlí pokrytím“ společnosti Oskar. Zahalení Nuselského mostu do červené barvy v roce 2004 se zapsalo i do české Guinessovy knihy rekordů.

Kdy vás napadlo, že do tak širokého portfolia služeb zařadíte také poskytování recepčních služeb?

Víceméně se na tomto rozhodnutí podíleli klienti, kteří nás znali už z doby před povodněmi a byli vždy nadmíru spokojeni s našimi službami. Právě jeden z našich klientů nás oslovil, zda bychom mohli vytvořit služby na míru a nahradit zaměstnance bezpečnostní agentury na jejich recepcích reprezentativními pracovníky. A to byl přesně ten moment, ten zlom. Mám ráda výzvy, takže jsme se v roce 2005 rozhodli, že se přizpůsobíme trhu. V té době byste v Praze našli spousty agentur poskytujících hostesky pro eventy, ale žádnou, která by nabízela prémiové nebo nadstandardní recepční služby. Dodnes je naší výhodou v tomto segmentu, že jsme si ze své firemní historie uchovali pomyslnou laťku míry reprezentativnosti, kultivovanosti a profesionality, ze které neslevujeme, ale laťku naopak dále posouváme.

Jak se společnost D’Eclair od roku 2005 do dnešních dní změnila?

Tehdy nás ve firmě bylo okolo patnácti, dnes se náš tým více než zdesetinásobil, přibyla celá řada nových klientů a v současnosti mezi ty naše největší patří například Komerční banka, a.s., nebo Česká spořitelna, a.s.

Které služby svým klientům D’Eclair aktuálně nabízí?

Klienti u nás poptávají reprezentativní recepční služby, ale i zajištění chodu recepcí pro top management mezinárodních společností, včetně náročného meeting room servisu a základního občerstvení pro top management. V posledních letech zajišťujeme služby nejen pro kancelářské domy, ale také v rezidenčních komplexech/objektech. Jsme držiteli koncese ostrahy majetku a osob, takže můžeme poskytovat také strážní služby v režimu 24/7.

Pro jednoho z dlouholetých partnerů dokonce zajišťujeme provoz zákaznické linky pro evidenci poruch výtahů na území ČR a SR. Sice se jedná o úplně jiný obor, ale i v něm udržujeme vysokou kvalitu našich služeb. Ostatně všechny služby vždy šijeme na míru potřebám klienta a vždy mají menší či větší přesah do zákaznického servisu.

Jakou pozici v rámci firmy D’Eclair dnes zastáváte?

Rodinný podnik jsem v roce 2018 z velké části předala svým dětem a stále se snažím být součástí firmy. Mohu více času věnovat svým zálibám. Moc mě těší vědomí, že společnost, kterou jsem tolik let budovala, je v dobrých rukách a neustále se vyvíjí a roste. Svůj volný čas si samozřejmě náležitě užívám. Trávím ho hlavně s vnoučaty, a když mám náladu, tak se věnuji olejomalbě a dalším koníčkům.