Většina vlastníků bytových jednotek v rezidenčních komplexech nebo objektech s recepcí nikdy nepřišla do styku s nadstandardními recepčními službami. Vzhledem k tomu, jak fungují recepce tuzemských kancelářských domů, se ani není čemu divit. A tak mnohé správcovské společnosti těží z nevědomosti klientů a na pozici pracovníků recepce najímají levnou pracovní sílu bez potřebné kvalifikace. Pro tu pak není těžké naplnit nízká očekávání, která výbory společenství vlastníků jednotek a samotní vlastníci bytů na recepční služby mají,

Milli Dítě Radová, obchodní ředitelka společnosti D’Eclair

Obyvatelé bytových domů se v důsledku toho ve světě recepčních služeb hůře orientují a hledají inspiraci, jak by služby recepce objektu, ve kterém žijí, měly vlastně vypadat. Navíc ani netuší, že by od „své“ recepce měli nějaké nadstandardní služby vůbec vyžadovat.

Také tápete, zda služby „vaší“ recepce odpovídají základní, nebo nadstandardní úrovni?

  1. Základní recepční služby – tento servis nabízejí všechny správcovské společnosti či bezpečnostní agentury. Spočívá v prosté nonstop kontrole vchodu objektu a dohledu nad kamerovým systémem. Recepce plní funkci ohlašovny poruch nebo roli správce klíčů.

  2. Nadstandardní recepční služby – pracovník recepce hovoří česky a anglicky. Obyvatelé od své recepce mohou očekávat balíkový a poštovní servis, poskytnutí kontaktu na kvalitní řemeslníky a možnost objednat si službu čistírny, venčení psů či úklid domácnosti.


Podle zpětné vazby společnosti D’Eclair, která si zakládá na zajišťování nadstandardních recepčních služeb ve všech svěřených objektech, si klienti nejvíce cení hned tří poskytovaných služeb. Lidé za velký přínos považují především balíkový servis, kdy si na recepci mohou nechat zaslat balíček. Pracovník recepce zásilku převezme, uschová a předá klientovi, jakmile se vrátí domů. Druhou nejoblíbenější službou je klíčový servis. Ten využívají hlavně majitelé investičních bytových jednotek nebo osoby poskytující krátkodobé či dlouhodobé ubytování. Hodně populární jsou také služby čistírny. Probíhají tak, že klient pracovníkovi recepce odevzdá oděvy, které si přeje vyčistit, a obvykle si je na recepci může vyzvednout už za 48 hodin. Celá organizace a administrativa s tím spojené jsou samozřejmě zahrnuté v ceně kompletních recepčních služeb. Klienti následně platí pouze za čištění jednotlivých kusů oblečení.

Také „váš“ bytový dům si zaslouží jen ty nejlepší recepční služby.