Jak byste vlastními slovy popsala pětihvězdičkové recepční služby?

Kvalitní recepční služby zahrnují komplexní servis, od celkového vzhledu a čistoty recepce až po pracovníky recepce, kteří by měli co nejlépe odvádět svou práci, být upravení, vstřícní, dobře naladění, usměvaví a jazykově vybavení. Dalším aspektem vskutku kvalitních recepčních služeb je, že klient nikdy nepocítí personální výpadek ani v případě, že je recepční na dovolené nebo onemocní. Když je nouze, tak za recepční zaskakuji i já.

Co všechno máte jako team leaderka recepčních na starosti?

Kromě jiných věcí se starám o jejich psychickou pohodu. Je důležité, aby byli pracovníci recepce vyrovnaní a spokojení sami se sebou. Pokud mají svou práci rádi, cítí se dobře ve svém kolektivu, netrápí je žádné zásadní problémy, mohou se s čímkoliv někomu svěřit a ten někdo jim naslouchá, tak jsou pak spokojenější, veselejší a jejich komunikace automaticky působí lépe i na klienty. Kladu také velký důraz na to, aby práci na všech recepcích odváděli zodpovědně, a proto pravidelně kontroluji, jestli všechny recepce fungují tak, jak mají. Vždy si s recepčními trochu popovídám a snažím se je blíž poznat. Někdy společně zajdeme jako tým na sklenku vína nebo na večeři.

Veronika Svobodová

team leaderka recepčních

Narodila se v Plzni, kde také studovala sociální práce a andragogiku. Čtyři roky v oddělení důchodového pojištění ČSSZ jí pomohly získat průpravu a odvahu změnit obor. Své neocenitelné zkušenosti z práce s lidmi i fungováním státní správy skvěle uplatňuje na pozici team leaderky, kde se obětavě a s velkým lidským porozuměním stará o početný tým recepčních. V Praze žije s manželem, čivavou a Jack Russell teriérem.

Nemáte občas pocit, že je vaše práce příliš jednotvárná?

D’Eclair se zabývá outsourcingem recepčních služeb pro různé společnosti, od bank až po kliniky estetické medicíny, takže moje zaměstnání rutinní vážně není. Denně řeším neočekávané situace a mám velké štěstí, že je komunikace s vedením firmy nastavená tak, že se mi ve všem snaží vyjít vstříc a poradit mi, když si s něčím nevím rady. To je jedna z mnoha výhod práce v rodinném podniku. V podstatě jsme všichni přátelé a trávíme spolu čas i mimo zaměstnání.

Souvisí podle vás recepční služby s celkovou image firmy?

Recepce je bezesporu nedílnou součástí prestiže firemní kultury. Neustále svému týmu recepčních říkám, že když někdo vstoupí do budovy a přijde k recepci, tak to jsou právě oni, kdo významně ovlivňuje to, jaký první dojem si příchozí o společnosti udělá. Přirovnala bych to třeba k fungování restaurace. Když je jídlo dobré, ale servírka není příjemná, tak si jídlo až tak nevychutnáte. Stejné je to i s recepcí. Pokud vám bude recepční odsekávat a neukáže vám, kam jít, tak budete bloudit po budově a na plánovanou schůzku nejspíš dorazíte poměrně rozladění. To se projeví na výsledku následného meetingu a v důsledku i na prosperitě a jménu celé firmy.